اهمیت استراتژیک پرورش و تكثير زالوي طبي در ایران

پرورش زالو

اهمیت استراتژیک پرورش زالو و تكثير زالوي طبي :

یکی از راه هایی که می توان با تحریم مبارزه کرد این است که بتوان بازار هایی تازه کشف کرد تا با وارد شدن به آن توانایی ها و ظرفیت های کشور را به کار گرفت.در شرایطی که توسعه صادرات غیر نفتی یک برنامه مهم اقتصادی است . طرح پرورش زالوی طبی به لحاظ زود بازده بودن توجیه اقتصادی خواهد داشت .

در هر حال می‌توان گفت با توجه به برنامه پنجم توسعه که ‌گذار از اقتصاد نفتی به اقتصاد غیر وابسته به نفت را پیش‌بینی کرده و با توجه به توصیه‌هایی که به گسستن زنجیرهای اقتصاد کشور از نفت می‌شود، تجارت‌هایی چون پرورش زالو که در امر صادرات و توسعه درآمدهای ارزی نیز بسیار مؤثرند، می‌تواند تأثیر‌گذار باشد.

پرورش زالو

پرورش زالو

با این حرفه می توان با یک تیر چند نشان زد :

1-استفاده از ظرفیت و توانایی کشور که تا به حال از آن استفاده نشده است

2-میتوانیم طب سنی کشورمان را به جهانیان بشناسانیم

3-کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال باری جوانان با کمترین هزینه

4-سود دهی فراوان و تقویت بخش اقتصادی کشور

پرورش زالو

با استفاده از امکاناتی که برای این پرورش زالو و تولید وجود دارد ما می توانیم یکی از قطب های صادر کننده زالو به جهان باشیم چون ما هم نیروی کار این شغل را داریم و هم اینکه شرایط برای این کار در کشور ما ارزان تر از کشورهای دیگر می باشد.

ما می توانیم با استفاده از زالو داروهای کم یاب را تولید کنیم و از این طریق هم به کسانی که به این داروها نیاز دارند کمک کنیم و هم چرخه اقتصاد را خوب بچرخانیم.

فرروش زالوی پزشکی در آمریکا و اروپا بین ۶ تا ۸ دلار می باشدو ساید بهتر است این نکته را هم بدانید که در بعضی از کشور ها فروش زالوئ با قیمت فروش نفت در کشور خوبمان ایران برابری می کند.

Share this post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *