درآمد پرورش زالو و قیمت زالو

درآمد پرورش زالو و قیمت زالو

ایران یکی از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان زالو است که به دلیل داشتن شرایط مناسب آب و هوایی این امکان فراهم شده است.
درگذشته تالاب های ایران امکان این را فراهم می کرد تا صید زالو از این طریق فراهم شود. ولی امروزه با توجه به حجم تقاضا برای زالو درمانی و وجود صنایع مختلفی که از زالو برای تهیه روغن زالو و محصولات آرایشی و بهداشتی و .. استفاده می کنند، نیاز به پرورش و تکثیر زالو افزایش پیدا کرده است.

درآمد پرورش زالو و قیمت زالو

 

خیلی از کشور های اروپایی، امریکایی و حتی آسیایی سرمایه گذاری های فراوانی بر روی پرورش زالو انجام داده اند و در حال حاضر در آمدی که آن ها از صادرات این جاندار دارند از صادرات نفت آن ها نیز بیشتر است.
هر زالو در اروپا تا به مرحله ای برسد که بالغ شده و بتواند مورد استفاده از طریق مصرف کننده باشد، حدود دو سال طول می کشد که قیمت آن نیز حدود یازده دلار می شود.

اما این درآمد برای فروش در بازار ایران کمی متفاوت است. اگر مجوز های لازم برای صادرات را داشته باشید قطعا می توانید با کسر هزینه های مختلف کار برای فروش صد هزار زالو در سال درآمدی معادل چهارصد هزار دلار داشته باشید که البته سود این کار است و هزینه ها از آن کسر شده است و چیزی حدود یک و نیم برابر این مبلغ هزینه های این کار می باشد.

بنابراین کار پرورش و تکثیر زالو درآمد و بازار خوبی برای فروش محصولات دارد ولی قبل از هر چیزی باید دانش و تخصص کافی داشت. در مراحل بعدی بعد از رسیدن به تولید مطلوب می توانید فرآورده های زا زالو تهیه در بازار ارائه دهید. به عنوان مثال روغن زالو و مواد پایه آرایشی و بهداشتی از این موارد است.

 

قیمت زالو

با وجود این که در کمتر از یک صد سال پیش افرادی که در ایران زندگی می کردند کاملا با زالو درمانی آشنایی داشتند و به جای خیلی از دارو های امروزی از روش های سنتی برای درمان استفاده می کردند اما این روش تا چند سال قبل در بین بیشتر افراد نا شناخته بود.

درآمد پرورش زالو

ایران به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان زالو محسوب می شد، اما در این الگوی مصرف شاهد یک فاصله ی بزرگ بودیم که در چند سال اخیر در حال پر شدن است و افراد با توجه به تبلیغات و رویکرد مجدد به طب و روش های درمانی سنتی مجدد به این روش درمانی موثر روی آورده اند. همین امر حجم تقاضای بازار برای این محصول را بالا برده است.

اما هنوز قیمت این محصول در بازار ایران در مقایسه با کشورهای اروپایی و امریکایی قابل مقایسه نیست. اگر امکان صادر کردن محصول به خارج از کشور وجود داشته باشد بهترین سود آوری را برای پرورش دهند به همراه خواهد داشت به این دلیل که در اروپا و امریکا در بسیاری از محصولا آرایشی و بهداشتی از زالو استفاده می شود.

این عامل و بسیاری از عوامل دیگر در بهداشت و درمان این جاندار و حتی بقایای حاصل از آن مانند زالویی که خون مکیده و از بین رفته را نیز ارزشمند می کند. اما در مورد زالو باید بدانید که قیمت زالو در بازار ایران متفاوت و وابسته به نوع زالوی پرورش داده شده، خواهد بود. اما این قیمت چیزی بین پانصد تا دو هزار تومان در بازار ایران می باشد.

این قیمت برای فروش در برخی موارد سه هزار تومان (البته به تازگی) نیز در بازار وجود داشته است. در بازار جهانی این مبلغ بین هشت تا دوازده دلار می باشد.

Share this post

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *