نکته های پرورش زالو 1

ما در تجربه پرورش زالوها به این نکته پی بردیم که نگهداری آنها در شرایط مناسب، کلید درمان موفقیت آمیز می باشد. درک خاص و فهمیدن دقیق از شرایط مناسب هر گونه، جهت روش صحیح نگهداری و رفتار با زالو ضروری است.

استخرهای کم عمق دارای مواد غذایی فراوان با عمق تقریبی 5/1-1 متری با بستری از خاک رس که در خارج از لبه فرسایش قرار گرفته اند محیط زیست های طبیعی ایده آل برای زالوها هستند. از آنجایی که زالوها پیله هایشان را که حاوی 30-10 تخم می باشد در خاک لبه ساحل تالاب یا استخر میگذارند؛ نما، ترکیب مواد معدنی، فلور گیاهی و جانوری کناره ساحل استخر نقش اساسی در تولید مثل زالو بازی می کند.

از آنجا که زالوها در هر ماه چند بار (هر 3-10 روز) پوست اندازی می کنند آنها به گیاهان سخت برگ از قبیل کانادایی یا اجسام سخت دیگر (شاخه ها، صخره ها و……) در عمق استخر نیاز دارند تا به آنها کمک نمایند پوست بیاندازند.

چنانچه پوسته ریزی ناموفق باشد، حلقه های تیزی از کوتیکول قدیمی می تواند در اطراف بدن همچون کمربندی جمع شود که باعث خفه شدن یا زخم های تحدید کننده حیات جانور می شود. اگر از این فرایند مدت زیادی نگذشته باشد فرد پرورش دهنده می تواند دور انداختن پوسته قدیمی را با به کارگیری دست ها و یک ناخون خود به اتمام رساند.

Share this post

Comments (4)

 • حسین رمضانی Reply

  سلا دوست دارم عضو تلگرام شرکت تان شوم لطفا
  09112208977

  نوامبر 15, 2016 at 8:06 ب.ظ
 • حسین رمضانی Reply

  سلام با تحقیقاتی که داشتم واقعا دوست دارم وارد این حرفه بشم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم لطفا راهنمایی ام کنید تشکر

  نوامبر 15, 2016 at 8:11 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *